Škola investování pro každého

Ve Fio bance je finanční vzdělávání prioritou. V naší Škole investování se snažíme pomoci lidem lépe pochopit a spravovat své osobní finance. Ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM jsme pro vás připravili sérii vzdělávacích seminářů z oblasti kapitálového trhu. Témata jsou určena úplným začátečníkům i zkušenějším investorům. Ať již hledáte alternativu k termínovaným vkladům, máte povědomí o investování, ale chybějí vám zkušenosti, nebo již sami investujete a chtěli byste vědět, jak využít nástroje pro efektivnější obchodování, můžete si přijít rozšířit obzory. Naučíme vás investovat nebo lépe využít své investiční schopnosti.

  • Semináře se konají po celé ČR vždy v podvečerních hodinách.
  • Délka semináře je 1,5 až 2 hodiny.
  • Vstup na seminář je ZDARMA.

 

  • Přihlásit se můžete kliknutím na název semináře. Následně se zobrazí města, ve kterých je seminář dostupný.
Základy investování na kapitálovém trhu

Pro začátečníky: Chtěli byste začít investovat do akcií a nechcete postupovat metodou pokus-omyl? Přijďte na seminář, kde vám vysvětlíme nejdůležitější věci, které musí každý racionální investor znát. Dozvíte se, co je to akcie a proč do nich investovat, na kterých burzách je možné obchodovat, jaká mají specifika a segmenty, na co je dobré dávat pozor a proč neexistuje dobrá nebo špatná akciová společnost. Ve druhé části vám představíme on-line aplikaci e-Broker, popíšeme její strukturu a řekneme vám, kde najdete informace, které hledáte. Součástí popisu je i on-line nákup nebo prodej akcií v USA.

Obchodování na zahraničních burzách

Pro začátečníky: Lákají vás zahraniční burzy v čele s USA a Německem? Přijďte na seminář, kde vám povíme něco z historie i současnosti zahraničních akciových burz, představíme vám hlavní akciové indexy a stručně popíšeme, co dělají společnosti, které se v těchto indexech obchodují. Dozvíte se, kolik obchodování v zahraničí stojí, jak může potenciální zisk ovlivňovat měnové riziko či kde hledat informace o zahraničních akciových společnostech. Součástí jsou rovněž informace o inteligentních pokynech v USA a Německu a také praktická ukázka online nákupu či prodeje akcií na amerických burzách.

Efektivní krátkodobé obchodování v praxi

Pro pokročilé: Slyšeli jste již o pojmu finanční páka? Pokud ne, nevadí - vše vám vysvětlíme a popíšeme na praktických příkladech. Představíme vám možnosti znásobení investice a způsoby spekulace na pokles cen akcií v ČR i zahraničí. Pokud chcete nakoupit například zlato či ropu a držet i několik let, budou vás zajímat alternativní investiční nástroje.

Mějte přehled o svých investicích kdekoliv a kdykoliv.

Stáhněte si zdarma aplikaci Smartbroker!