Fio banka spustila Platby na kontakt

23. 11. 2023

Aktivujte si nový snadný způsob placení.

Fio banka se přidala k další pětici bank, která spouští novou službu v českém bankovním sektoru. Nově pro poslání platby stačí znát telefonní číslo příjemce.

Klienti, fyzické osoby, mohou nově poslat platbu do výše 5 000 Kč pouze se znalostí telefonního čísla příjemce a není tak potřeba pamatovat si číslo účtu. Také se tím snižuje šance překlepu nebo jiného chybného zadání. Ten, kdo chce peníze pomocí této služby přijímat, se musí do služby zaregistrovat jednoduše v Internetbankingu nebo Smartbankingu. Pro odeslání platby toto nutné není.

„Platby na kontakt jsou velkou novinkou na bankovním trhu a jsem rád, že Fio banka je v první vlně bank, které tuto službu svým klientům umožní. I díky stanovení horní hranice očekáváme využití zejména pro drobné platby mezi známými, třeba za oběd v restauraci nebo společnou dopravu,“ doplňuje Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Platby lze provádět pouze mezi bankami, které jsou ve službě zapojené a jelikož jsou všechny zapojené i v systému okamžitých plateb, budou i Platby na kontakt probíhat v drtivé většině okamžitě.


Fio banka, a.s.
Prohlášení