Spoření je zase výhodnější. I pro firmy.

14. 9. 2022

Fio banka znovu navyšuje úroky na vkladových účtech. U Fio konta se částka do 200 tisíc Kč bude nyní úročit sazbou 5,5 % p.a. Na Fio spořicím účtu pak klienti dostanou úrok 4 % p.a. bez omezení výše vkladu. Nově si mohou Fio spořicí účet založit i právnické osoby, které získají úrok 3 % p.a., taktéž bez omezení výše vkladu. Zvyšují a sjednocují se také sazby na termínovaných vkladech, a to s maximem 5,10 % p.a.

„Od dnešního dne se našim klientům automaticky zvýší úročení na obou spořicích účtech. Velká část z nich se snaží využít všechny benefity, jaké tyto účty nabízí a spoří současně na obou. Nejefektivnější je vložit 200 tisíc Kč na Fio konto s vyšší sazbou a další volné peníze na Fio spořicí účet. Nově také máme spořicí účet určený i přímo pro právnické osoby. S roční sazbou 3 % jim tak nabízíme jeden z nejvýhodnějších spořicích účtů na trhu,“ komentuje aktuální nabídku spořicích produktů obchodní ředitel Jan Bláha.

Na Fio kontu bude vklad do 200 tisíc Kč nově úročen sazbou 5,5 % p.a. Vyšší úročení platí vždy pro jedno Fio konto fyzické osoby a pokud jich má klient více, bude tato sazba automaticky nastavená na to nejstarší. Fio spořicí účet má stejnou sazbu pro celý vklad bez omezení a disponuje nyní sazbou 4 % ročně.

Oba typy účtů je možné založit online v mobilní aplikaci Smartbanking či Internetbankingu nebo na kterékoliv pobočce. Klienti také mohou mít oba spořicí účty najednou.

Právnické osoby si mohou Fio spořicí účet založit osobně na pobočce nebo online v Internetbankingu a aktuálně na něm budou mít nastavenou roční sazbu 3 %.

„Měníme i podmínky termínovaných vkladů v českých korunách, a to pro fyzické i právnické osoby. Nejvyšší sazbu aktuálně nabídneme všem klientům pro uložení na 6 měsíců, a to konkrétně 5,10 % p.a. pro všechna pásma,“ doplňuje výčet novinek ve spoření Jan Bláha.

 


Fio banka, a.s.
Prohlášení